E-kniha

Havran a jiné básně

Vydání: Městská knihovna v Praze 2013 | Jazyk: čeština

Výbor z poezie významného amerického básníka a spisovatele, který u nás poprvé vyšel v roce 1928 v překladu Vítězslava Nezvala.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Havran a jiné básně

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Poeova poezie se vyznačuje především smyslem pro melodičnost a zvýrazněním zvukové stránky verše. Své básně psal racionální metodou, kterou se snažil dosáhnout maximálního účinku a která byla založena na sugestivnosti obrazů i magických motivech. Své tvůrčí principy uplatnil konečně básník nejlépe v titulní skladbě tohoto výboru, skladbě, která se stala jeho nejslavnější a nejpřekládanější básní a rázem zařadila Poea mezi přední představitele romantické básnické linie.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíPOE, Edgar Allan
NázevHavran a jiné básně
AutorEdgar Allan Poe ; [překlad Jaroslav Vrchlický]
PřekladatelVrchlický, Jaroslav
VydáníV MKP 1. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2013
Rozsah70 s
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran70
Doprovodný materiál
Název ediceE-knihovna
Poznámka
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název dílčí částiHavran --; Lenora --; Hymnus --; Sloky Heleně --; Kolosseum --; Heleně --; Své matce --; Zvony --; Annabel-Lee --; Eulalie --; Ulalum --; F-s S. O-d --; Spící --; Očarovaný palác --; Ostrovu Zante --; Zem snů --; Město v moři --; Někomu v ráji --; Eldorádo --; Údolí neklidu --; Sen ve snu --; Ticho --; Červ dobyvatel --; Pro Annie --; Svatební ballada --; Israfel --; F --; Já nedbám... --; M. L. S. --; Jezero --; Duchové mrtvých --; Země víl

Lístek

MARC