Kniha

Encyklopedie sociální práce

Vydání: Portál 2013 | Jazyk: čeština | Signatura: G 14480

Encyklopedie sociální práce (ESP) přináší přes 200 hesel ze všech oblastí sociální práce. ESP je postavena na interakčním pojetí sociální práce.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Encyklopedie sociální práce

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Jedinečnost sociální práce spočívá v tom, že operuje v poli mezi klientem a jeho sociálním prostředím; pracovník je v obecném smyslu mediátorem mezi jednotlivcem a společností. Jeho úkolem je napomáhat sociálnímu fungování klientů a pomáhat společnosti, aby citlivě reagovala na potřeby svých členů. Tato dvojitá mediační role je role angažovaná. Je zakotvená hodnotově v náboženství nebo v humanitních ideálech. V podobě tematicky uspořádaných samostatných hesel poskytuje toto rozsáhlé dílo přehled psychologických a sociologických teorií a přístupů s dopadem do sociální práce, náboženský, filozofický a společenský kontext oboru. Přináší přehled klíčových pojmů, technik a metod sociální práce, ohrožených skupin a poskytovaných služeb. Samostatnou část tvoří hesla charakterizující profesi sociálního pracovníka a hesla zabývající se výzkumem v oblasti sociální práce. ESP reflektuje domácí vývoj oboru v evropském kontextu a zohledňuje i širší mezinárodní zřetel. Hesla popisují daný jev a jeho historii, hodnotová východiska, aplikační možnosti a výzkum. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíMATOUŠEK, Oldřich
NázevEncyklopedie sociální práce
AutorOldřich Matoušek a kol. ; ediční rada Alois Křišťan ...[et al.]
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelPortál
Rok vydání2013
Rozsah570 s.
Durata
Vybaveníobr., tab.
Rozměry27 cm
Počet stran570
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-262-0366-7
Cena1099
Obsahová char. "OCH"G10a
Obsah OCHuSociální práce a charitativní činnost. Sociální péče o seniory a postižené spoluobčany. Osvojování a adopce dětí. Sociální patologie. Sociální deviace. Prostituce. Péče o bezdomovce, alkoholiky, narkomany a problematické sociální skupiny (narušená mládež atd.). Péče o uprchlíky a národnostní menšiny (Romové atd.).

Lístek

MARC
Náhledy
Encyklopedie sociální práceEncyklopedie sociální práceEncyklopedie sociální práceEncyklopedie sociální práceEncyklopedie sociální práce