Kniha

Encyklopedie literatury science fiction

Vydání: Asociace fanoušků science fiction 1995 | Jazyk: čeština | Signatura: X 5575

Základy teorie literatury SF, její kořeny a vývoj v různých zemích i profily významných autorů v abecedním slovníkovém uspořádání.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Encyklopedie literatury science fiction

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Největší pozornost je věnována moderní SF. Autoři fantasy a horroru (žánrů se SF úzce spjatých) jsou s výjimkou těch nejvýznamnějších - J.R.R.Tolkiena, R.E.Howarda a S.Kinga - vynecháni. Do slovníku jsou zařazeni především autoři aktivní v 2. pol. 20. stol., z těch starších jen ti proslulejší. Autoři 19. stol. ve slovníku zastoupeni nejsou, až na výjimku čtyř klasiků (Poea, Shellyové, Verna a Wellse), informace o nich jsou v druhé a třetí kapitole. Předkládaný slovník je svým záběrem materiálu ojedinělý, a to i ve světovém kontextu. Dobré grafické zpracování rejstříku zdůrazňuje přehledně autory, o nichž je podstatně pojednáno. Dále je slovník vybaven dodatky, v nichž jsou zahrnuty SF časopisy, filmy, divadlo, hry, ceny apod.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíNEFF, Ondřej
NázevEncyklopedie literatury science fiction
Autor textuAdamovič, Ivan
Vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha, Jinočany
Země vydáníČesko
NakladatelAsociace fanoušků science fiction; H&H
Rok vydání1995
Rozsah555 s.
Durata
Vybavení
Rozměry24 cm
Počet stran555
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN80-85390-33-7; 80-85787-90-3
Cena299
Obsahová char. "OCH"X+
Obsah OCHuLITERATURA. OBOROVÉ SLOVNÍKY, ENCYKLOPEDIE, BIBLIOGRAFIE. OSOBNOSTI. DĚJINY.

Lístek

MARC
Náhledy
Encyklopedie literatury science fictionEncyklopedie literatury science fictionEncyklopedie literatury science fictionEncyklopedie literatury science fictionEncyklopedie literatury science fictionEncyklopedie literatury science fictionEncyklopedie literatury science fictionEncyklopedie literatury science fiction