E-kniha

Dvě minuty ticha

Vydání: Městská knihovna v Praze 2016 | Jazyk: čeština

Sbírka veršů vynikajícího představitele české poezie první poloviny dvacátého století, poprvé vydaná roku 1934, obsahuje především autorovy osobní reflexe.

Více informací...

Dostupné on-line nebo jako e-kniha

Získat Přidat na seznam
Dvě minuty ticha

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Sbírku Josefa Hory lze zařadit do proudu spirituálně laděné poezie, v níž je hlavní úloha svěřena tichu, přemítání a tlumenému dotyku s okolním světem. Pocity samoty nebo útěky do vlastního, uzavřeného nitra se pro Horu stávají odrazem jeho vědomí, zrcadlením soukromého světa, v němž je stále častěji skloňována beznaděj i strach ze smrti. Tyto pochmurné nálady se konečně objevují i v titulní básni reagující na konkrétní dobovou událost, jíž se stalo tragické důlní neštěstí v Oseku na Teplicku, při němž zahynula více než stovka osob.

Popis
Čtenářská kategoriee-kniha
ZáhlavíHora, Josef
NázevDvě minuty ticha
AutorJosef Hora
VydáníV MKP 1. vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMěstská knihovna v Praze
Rok vydání2016
Rozsah1 online zdroj (51 stran)
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran51
Doprovodný materiál
Název ediceE-knihovna
Poznámka
ISBN978-80-7532-267-8; 978-80-7532-266-1; 978-80-7532-268-5; 978-80-7532-269-2
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název dílčí částiKde? --; Očekávání --; Jenom vy --; Prchavá chvíle --; Otčina --; Zima --; Dvě minuty ticha --; Globus --; Hra --; Sen --; Hoch a dívka --; Ve vlaku --; Světelná nit --; Ať! --; Odešlá chvíle --; Můra --; Zapomenutí --; Kruh --; Ovidius --; Na moři --; Afrodité --; Poslední soud --; Jak dávno --; Strom mladosti --; Svoboda --; Rozbité zrcadlo --; Nad řekou --; Velikonoce --; U studny --; Výšky --; Soumrak --; Pohled --; Tvář

Lístek

MARC