Kniha

Dítě v rovnováze

Vydání: Inštitút psychoterapie a socioterapie 2012 | Jazyk: čeština | Signatura: L 17634

Vývojové faktory ovlivňující růst dětí v prvních letech života s doporučeními pro rodiče a učitele.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Dítě v rovnováze

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Je nesporné, že pro duševní a fyzický růst a vývin dítěte je nesmírně důležitý pohyb: výzkumy Institutu neuro-fyziologické psychologie potvrdily, že při vývoji dítěte existuje vzájemná souvislost mezi fungováním mozku a pohybem. Text pojednává o senzomotorickém vývoji během prvních roků života a zdůrazňuje význam pohybu, smyslového vnímání, hudby a ostatních podnětů prostředí jako základu při nastavování rozvíjejícího se mozku na pozdější učení. Dále je rozebírána úloha stravování při udržování správné chemické rovnováhy organismu a při facilitaci společenských interakcí i sociálního rozvoje. Autorka, ředitelka Institutu neuro-fyziologické psychologie ve Velké Británii, předkládá pohybové programy, přičemž tvrdí, že klíčem k úspěchu při zavádění jakéhokoliv intervenčního programu je přizpůsobení individuálním potřebám dítěte.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíGODDARD, Sally
NázevDítě v rovnováze
Podnázevpohyb a učení v raném dětství
AutorSally Goddard Blythe ; [ilustrace Sharon Rentta], [Marije Rowling] ; [z anglického originálu přeložila Mariana Dachová], [Naďa Jurečková]
PřekladatelDachová, Mariana; Jurečková, Naďa
IlustrátorRowling, Marije; Rentta, Sharon
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydání[Bratislava]
Země vydáníČesko
NakladatelInštitút psychoterapie a socioterapie
Rok vydání2012
Rozsah265 s.
Durata
Vybaveníil.
Rozměry22 cm
Počet stran265
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-971033-0-9
Cena625
Obsahová char. "OCH"L2a1
Obsah OCHuDuševní vývoj. Vědomí. Vývojová psychologie. Psychologie typů. Psychologie osobnosti. Psychické vlastnosti a schopnosti. Psychologie dětí a mládeže. Genialita. Nadání. Biopsychologie. Psychologická fyziologie. Čití. Smyslové vjemy (vnímání). Emocionalita. Mluvení, hluchota, čtení, psaní, kreslení.

Lístek

MARC
Náhledy
Dítě v rovnovázeDítě v rovnovázeDítě v rovnováze