KnihaDigitalizovaný titul

Die k.k. deutsche Technische Hochschule in Prag

Vydání: K.K. deutsche technische Hochschule 1906 | Jazyk: němčina | Signatura: GD 580

Pamětní spis ke stému výročí existence c. a k. německé technické vysoké školy v l. 1806-1906 přináší její dějiny, medailony vyučujících, přehled studijních oborů ve škol. r. 1905/06 a seznam jejích posluchačů v l. 1856-1906.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Die k.k. deutsche Technische Hochschule in Prag

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Předchůdkyně dnešního Vysokého učení technického, na niž se výjimečně od r. 1863 přednášelo i česky (s. 37), neměla vlastní budovu, nýbrž sídlila v Praze na mnoha adresách, jež uvedeny na plánku v tab. I. (příl. na konci knihy). Kniha se soustřeďuje na vývoj studijních oborů v závislosti na rozvoji technologií a kromě stručných životopisů přednášejících přináší i přehledy stolic a přednášek školy v obou jazycích.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
Čtenářská kategoriedigitalizovaný titul
ZáhlavíDEUTSCHE
NázevDie k.k. deutsche Technische Hochschule in Prag
Vydání
Měřítko
Místo vydáníPrag
Země vydáníČesko
NakladatelK.K. deutsche technische Hochschule
Rok vydání1906
Rozsah518 s., [4] s. obr. příl.
Durata
Vybaveníil., portréty, plány
Rozměry4° (28 cm)
Počet stran518
Doprovodný materiál
Poznámka
Cena100
Obsahová char. "OCH"D5b9a
Obsah OCHuPražské školy. Pražské školství. Dějiny, almanachy a výroční zprávy pražských škol a akademií. Univerzita Karlova. Život pražských studentů.

Lístek

MARC
Náhledy
Die k.k. deutsche Technische Hochschule in PragDie k.k. deutsche Technische Hochschule in PragDie k.k. deutsche Technische Hochschule in PragDie k.k. deutsche Technische Hochschule in PragDie k.k. deutsche Technische Hochschule in PragDie k.k. deutsche Technische Hochschule in PragDie k.k. deutsche Technische Hochschule in PragDie k.k. deutsche Technische Hochschule in Prag