Kniha

Dějiny naší říše

Vydání: Elka Press 2011 | Jazyk: čeština | Signatura: D 20070

Rakousko-uherská středoškolská učebnice dějepisu z r. 1914. Syntetická zkratka dějin zemí pozdější podunajské monarchie s důrazem na vývoj zemí Koruny české od pravěku (starověku) po počátek 20. století.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Dějiny naší říše

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Do r. 1526 jsou české dějiny volně propojeny s dějinami středoevropského regionu spolu s dějinami uherskými a dějinami alpských zemí. Po nástupu Habsburků na český trůn jsou dějiny monarchie prezentovány jako celek. Periodizace vychází z tzv. "životních cyklů" a blíží se periodizaci dějiny umění - doba gotická, renesanční a protireformační, doba osvícenství a revoluce. Porevoluční období nazývá Pekař "dobou císaře a krále Františka Josefa I.". Jednotlivá období jsou uvedena obecnou charakteristikou, následuje přehled politických, sociálních, hospodářských a kulturních dějin. Značná pozornost je věnována společenskému postavení církve a správním dějinám. Vše je zasazeno do širšího kontextu evropských dějin. Dějiny monarchie nahlíží autor jako souběžné dějiny českého (slovanského) a německého živlu a výsledek prolínání i střetávání zájmů obou národů.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíPEKAŘ, Josef
NázevDějiny naší říše
Podnázev[se zvláštním zřetelem ke královstvím a zemím v říšské radě zastoupeným]
AutorJosef Pekař ; [doslov Jiří Rak]
Vydání2. opr. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelElka Press
Rok vydání2011
Rozsah209 s., [4] s. geneal. tabulek
Durata
Vybavení
Rozměry21 cm
Počet stran209
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-87057-11-7
Cena289
Obsahová char. "OCH"D2
Obsah OCHuČESKÉ, SLOVENSKÉ A ČESKOSLOVENSKÉ DĚJINY. Učebnice pro základní a střední školy. Regionální dějiny. Dějiny měst. Historiografie.

Lístek

MARC
Náhledy
Dějiny naší říšeDějiny naší říše