Kniha

Dějiny národu českého v Čechách a v Moravě

Vydání: 1928 | Jazyk: čeština | Signatura: I D 5670

Stěžejní dílo české historiografie, ve kterém byla poprvé formulována filozofie českých dějin a idea českého národa.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Dějiny národu českého v Čechách a v Moravě

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Syntetický obraz národních dějin. Životní dílo velkého obrozeneckého historika. Jeho význam je zakladatelský. Na Palackého Dějiny navazovaly další generace českých historiků - většinou přitakáním, ale i polemikou. Práce měla ve své době vysoce mravní poslání. Jejím cílem byla obroda národa, obrana a oslava české minulosti, která měla být základem pro budoucnost. Základní koncepcí Palackého dějin je zápas mezi slovanským a germánským živlem. Periodizačním dělítkem je sled vlády společenských řádů - slovanského, domněle demokratického, a germánského, který ztělesňuje feudální nesvobodu a násilí. Těžištěm díla je husitství jako vrchol českých dějin a vítězství ideálu osobní, společenské a myšlenkově svobody.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíPALACKÝ, František
NázevDějiny národu českého v Čechách a v Moravě
AutorFrantišek Palacký
Vydání
Měřítko
Místo vydání
Nakladatel
Rok vydání1928
Rozsah
Durata
Vybavení
Rozměry
Počet stran374
Doprovodný materiál
Poznámka
Cena30
Obsahová char. "OCH"D2+
Obsah OCHuČESKÉ, SLOVENSKÉ A ČESKOSLOVENSKÉ DĚJINY. Oborové slovníky, encyklopedie, bibliografie. Osobnosti a memoáry. Syntetické práce. Sborníky. Historické atlasy. Chronologie.

Lístek

MARC
Náhledy
Dějiny národu českého v Čechách a v MoravěDějiny národu českého v Čechách a v MoravěDějiny národu českého v Čechách a v MoravěDějiny národu českého v Čechách a v Moravě