Kniha

Choreografie mysli - Úsilí - Tělesný pohyb jako časoprostorová (dis)kontinuita

Vydání: Akademie múzických umění v Nakladatelství AMU 2022 | Jazyk: čeština | Signatura: S 31636

Katalog k trojdílné výstavě, realizované v roce 2020 v Galerii Akademie múzických umění (GAMU) v Praze, představuje slovem i obrazem výstavní projekty s jejich autory a obsahuje texty reflektující témata současného vizuálního umění.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Choreografie mysli - Úsilí - Tělesný pohyb jako časoprostorová (dis)kontinuita

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Společným jmenovatelem všech třech výstavních projektů bylo ohledávání aspektů, které ovlivňují projevy našeho fyzického pohybu. Osobnosti českého i zahraničního vizuálního a performativního umění spolupracovaly a konfrontovaly se ve třech výstavních projektech nazvaných Choreografie mysli, Úsilí a Tělesný pohyb jako časoprostorová (dis)kontinuita. Tvůrci zkoumali vztah myšlenek a jejich choreografie k vnějším pohybům fyzického aparátu. Struktury našeho pohybu jsou spojeny s fyzickým, psychickým i sociálním úsilím. Dalším úhlem pohledu se stala také kontinuita nebo diskontinuita doprovázení rozprostřenosti těl v dané realitě. Teoretické texty kurátora a vybraných tvůrců jsou věnovány vztahu choreografie a vizuálního umění i mezioborovým přesahům v oblasti současného tance. Kniha obsahuje odkazy na oborovou literaturu a řadu barevných fotografií z výstav.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíChoreografie mysli - Úsilí - Tělesný pohyb jako ča
NázevChoreografie mysli - Úsilí - Tělesný pohyb jako časoprostorová (dis)kontinuita
Podnázevtělesná akce a tanec v průniku mezi myšleným pohybem, energií práce a časoprostorovými vztahy v kontextu současného umění a performativní tvorby
PřekladatelSobolevičová, Renáta
Vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelAkademie múzických umění v Nakladatelství AMU; Akademie múzických umění v Praze
Rok vydání2022
Rozsah157 stran
Durata
Vybaveníbarevné ilustrace, portréty
Rozměry21 cm
Počet stran157
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-7331-602-0
Cena179
Obsahová char. "OCH"S1a5
Obsah OCHuDějiny umění podle období: Nové výrazové prostředky 20. a 21. století. Land art. Art brut. Body art. Performance. Environment. Happening. Instalace. Akce. Multimediální umění.

Lístek

MARC