Kniha

Černá zahrada

Vydání: Academia 2012 | Jazyk: čeština | Signatura: D 20535

Kořeny a průběh sporů mezi Arménií a Ázerbájdžánem o území Náhorního Karabachu, které vyvrcholily ozbrojeným konfliktem v letech 1992-1994.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Černá zahrada

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Když se řekne "válka o Náhorní Karabach", většina z nás si nejspíš matně vzpomene, že to bylo dávno a daleko. A málokdo bude vědět, že tam od května 1994 panuje "dočasné" příměří - ani válka, ani mír, stav, který se mezinárodní společenství marně snažilo pomoci nějak uspořádat. Pro Thomase de Waala není karabašská válka ani dávno, ani daleko: pečlivě zmapoval, co jí předcházelo, jak probíhala, i jak skončila-neskončila. Jeho Černá zahrada by mohla sloužit jako učebnice o nacionalismu, o tom, jak vzniká a jak mrzačí pohled na dějiny i lidské myšlení a osudy. A také jako učebnice dějin postsovětského Kavkazu či rozpadu Sovětského svazu. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíDe Waal, Thomas de
NázevČerná zahrada
PodnázevArménie a Ázerbájdžán v míru a za války
AutorThomas de Waal ; [z anglického originálu přeložila Petruška Šustrová]
PřekladatelŠustrová, Petruška
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelAcademia
Rok vydání2012
Rozsah345 s.
Durata
Vybavení
Rozměry22 cm
Počet stran345
Doprovodný materiál
Název ediceEdice XXI. století
Poznámka
ISBN978-80-200-2072-7
Cena350
Obsahová char. "OCH"D3a1a
Obsah OCHuDějiny bývalého SSSR jako celku. Ruské dějiny. Dějiny evropské části bývalého SSSR. Dějiny Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Moldavie. Dějiny pobaltských republik (Litva, Lotyšsko, Estonsko). Dějiny zakavkazských republik (Gruzie, Arménie, Ázerbajdžán).

Lístek

MARC
Náhledy
Černá zahrada