Básníkovo jaro

Sdílejte

Sova, Antonín

SOVA, Antonín

Rok vydání: 1958, všechna vydání (2)

čtenářská kategorie: kniha, Jazyk: čeština, Signatura: B 13449

  • kniha
Ohodnoťte první

0 hodnocení
0 komentářů

Ohodnoťte

Uložit

Přidávám do seznamu

Pro děti

Tato funkce je dostupná jen přihlášeným čtenářům.

Popis hodnocení

  • Básníkovo jaro

Tato sbírka patří k autorovu vrcholnému dílu. Je naplněna hlubokou moudrostí a přes Sovovu těžkou chorobu plná víry a lásky k životu.

První část sbírky - Zázračný máj: není jen oslavou jara v přírodě, ale je to i radostné přilnutí ke všemu co roste, co žije, v čem tuší ruch světa, tvorbu a čin. V mnohých básních plných náladovosti vytváří básník intimní obraz svého rodného kraje. V druhé části sbírky - Pokojné výšiny: přichází ztišení. Místo předcházejícího jara nastupuje podzim a básník zesiluje složku meditativní a reflexivní. V závěrečném oddílu. - Chvíle pokory: věnovaném Karlu Tomanovi, slyšíme otevřeně přiznání, co trpkých zklamání a zničených ilusí Sova přestál.

Čtenářská kategoriekniha
SignaturaB 13449
Jazykčeština
ZáhlavíSOVA, Antonín
NázevBásníkovo jaro
Podnázevverše z posledních let
AutorAntonín Sova ; [doslov Jiří Brabec]
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydánícs
NakladatelMladá fronta
Rok vydání1958
Rozsah139 s.
Durata
Vybavení
Rozměry15 cm
Počet stran139
Doprovodný materiál
Název ediceKvěty poesie ;
Poznámka
Cena9
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název dílčí částiPředjarní noc --; Prudká objetí --; Zrození zeleně --; Štěstí --; V předjarním ruchu --; Jaro --; Probuzení --; Jízdou --; Kraji, jenž vždycky jiný byl --; Stromy jsou v květu --; Jitrem --; V Květnou neděli --; Sváteční městečko --; Zpívající jitro --; Světlá noc --; Chvála chalupám --; Květen --; Hnízdo --; Před vzkříšením --; Nádherný den na výšině --; Cestou --; Takové ticho odpočinku v hloubi lesa --; Kout mezi lesy --; Dítě v trávě --; Rozmluva s létem --; Bouřlivý příjezd --; Roztoužené ženy --; V horách --; Nekonečné deště v horách --; Zahrada --; Pokojný večer --; V posledním slunci --; Podzim v duši zve k sobě děti --; Podzimní noc --; V prázdnu polí --; Jeseň --; Jdu posledním dnem hřejícím... --; Chalupa u cesty --; Kraj pod sněhem --; Hovor s městem --; Já dnes jsem citliv byl --; Ne, strachu nemám... --; Sloky osvobozeného člověka --; My a děti --; Kořist umění --; Rád sevřené mám, krátké sloky --; Ztracené záměry --; Vše chvílí šera usíná... --; Píseň o hodinách tvůrčích --; Návštěva soucitu --; Radostná píseň --; Duchový pozdrav --; Sloky --; Píseň --; Odevzdání --; Píseň o nepochopitelném --; Tak u srdce mi... --; Od člověka k člověku --; V záhonech nebes hvězdy kvetly --; Rád vytrpím --; Boží rybář --; Bolestné zjevení --; Stíny dávných sluncí --; Srdce --; Noclehářova úzkost --; Budoucímu básníkovi --; Novému umělci --; Předtucha --; Síla jednoho slova --; Píseň života i smrti --; Trávy na hrobě --; Já nikdy nechci dohotoven být --; Víra v život; Zázračný máj --; Pokojné výšiny --; Chvíle pokory

Mohlo by se vám líbit

Nové knihy, hudba, novinky, trháky, bestsellery a oblíbené výpůjčky.Přihlaste se

Neznáte heslo?SSL zabezpečeno

Vyhledávání

x

| en