Básníkovo jaro

Sdílejte

Sova, Antonín

SOVA, Antonín

Rok vydání: 1958, všechna vydání (2)

čtenářská kategorie: kniha, Jazyk: čeština, Signatura: B 13449

  • kniha
Ohodnoťte první

0 hodnocení
0 komentářů

Ohodnoťte

Uložit

Přidávám do seznamu

Pro děti

Tato funkce je dostupná jen přihlášeným čtenářům.

Popis hodnocení

  • Básníkovo jaro

Tato sbírka patří k autorovu vrcholnému dílu. Je naplněna hlubokou moudrostí a přes Sovovu těžkou chorobu plná víry a lásky k životu.

První část sbírky - Zázračný máj: není jen oslavou jara v přírodě, ale je to i radostné přilnutí ke všemu co roste, co žije, v čem tuší ruch světa, tvorbu a čin. V mnohých básních plných náladovosti vytváří básník intimní obraz svého rodného kraje. V druhé části sbírky - Pokojné výšiny: přichází ztišení. Místo předcházejícího jara nastupuje podzim a básník zesiluje složku meditativní a reflexivní. V závěrečném oddílu. - Chvíle pokory: věnovaném Karlu Tomanovi, slyšíme otevřeně přiznání, co trpkých zklamání a zničených ilusí Sova přestál.

Čtenářská kategoriekniha
SignaturaB 13449
Jazykčeština
ZáhlavíSOVA, Antonín
NázevBásníkovo jaro
Podnázevverše z posledních let
AutorAntonín Sova ; [doslov Jiří Brabec]
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
NakladatelMladá fronta
Rok vydání1958
Rozsah
Durata
Vybavení
Rozměry15 cm
Počet stran139
Doprovodný materiál
Název ediceKvěty poesie
Poznámka
Cena9
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název básněPředjarní noc; Prudká objetí; V předjarním ruchu; Zrození zeleně; Štěstí; Jaro; Sváteční městečko; Probuzení; Jízdou; Kraji, jenž vždycky jiný byl; Stromy jsou v květu; Jitrem; V Květnou neděli; Zpívající jitro; Světlá noc; Chvála chalupám; Květen; Hnízdo; Před vzkříšením; Nádherný den na výšině; Cestou; Takové ticho odpočinku v hloubi lesa; Kout mezi lesy; Dítě v trávě; Rozmluva s létem; Bouřlivý příjezd; Roztoužené ženy; V horách; Nekonečné deště v horách; Zahrada; Pokojný večer; V posledním slunci; Podzim v duši zve k sobě děti; Podzimní noc; V prázdnu polí; Jeseň; Jdu posledním dnem hřejícím...; Chalupa u cesty; Kraj pod sněhem; Hovor s městem; Já dnes jsem citliv byl; Ne, strachu nemám...; Sloky osvobozeného člověka; My a děti; Kořist umění; Rád sevřené mám, krátké sloky; Ztracené záměry; Vše chvílí šera usíná...; Píseň o hodinách tvůrčích; Návštěva soucitu; Radostná píseň; Duchový pozdrav; Sloky; Píseň; Odevzdání; Píseň o nepochopitelném; Tak u srdce mi...; Od člověka k člověku; V záhonech nebes hvězdy kvetly; Rád vytrpím; Boží rybář; Bolestné zjevení; Stíny dávných sluncí; Srdce; Noclehářova úzkost; Budoucímu básníkovi; Novému umělci; Předtucha; Síla jednoho slova; Píseň života i smrti; Trávy na hrobě; Já nikdy nechci dohotoven být; Víra v život
Název dílčí částiZázračný máj; Pokojné výšiny; Chvíle pokory

Mohlo by se vám líbit

Nové knihy, hudba, novinky, trháky, bestsellery a oblíbené výpůjčky.Přihlaste se

Neznáte heslo?SSL zabezpečeno

Vyhledávání

x

| en