Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod   Katalog   Titul

Kniha

Apokalypsa v Karpatech

Vydání: Ostrov 2003 | Jazyk: čeština | Signatura: W 2240

Volné pokračování knihy Přes krvavé řeky se zaměřuje na roli čs. jednotek začleněných v Rudé armádě v karpatsko-dukelské operaci za 2. světové války.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Apokalypsa v Karpatech

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

29. srpna 1944 vypuklo na Slovensku, poněkud předčasně, vojenské povstání. Díky nerozhodnosti a zmatkům ve velitelském sboru byly německou armádou odzbrojeny ty slovenské divize, které měly zajistit hladký průchod Rudé armády průsmyky v Karpatech. Na pomoc bojujícím povstaleckým jednotkám vyrazila sovětská 38. armáda, včetně 1. čs. armádního sboru. 6. října 1944, po měsíci krutých a vyčerpávajících bojů a s nesmírnými ztrátami, dosáhli čs. vojáci hranic vlasti. Autor se nezaměřil na pouhý popis prudkých bojů v Karpatech, s využitímdosud utajovaných dokumentů i výpovědí pamětníků podává také v širších souvislostech poměrně objektivní pohled na složitý vývoj na Slovensku na sklonku války a na Podkarpatské Rusi po osvobození. Fotografie, jmenný rejstřík, literatura a prameny.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíRICHTER, Karel
NázevApokalypsa v Karpatech
Podnázevboje na Dukle bez cenzury a legend
AutorKarel Richter
Vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelOstrov
Rok vydání2003
Rozsah375 s., fot.
Durata
Vybavenímp.
Rozměry21 cm
Počet stran375
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN80-86289-33-8
Cena277
Obsahová char. "OCH"W2b4
Obsah OCHu2. světová válka (1939 - 1945). Období od 1.1.1944 - 8.5.1945. Konec blokády Leningradu. Otevření 2. fronty - vylodění spojeneckých vojsk v Normandii. Osvobozování Evropy a ústup německých vojsk. Jaltská konference. Podepsání kapitulace Německa.

Lístek

MARC
Náhledy
Apokalypsa v KarpatechApokalypsa v KarpatechApokalypsa v Karpatech