Kniha

Anatomie emocí

Vydání: Portál 2013 | Jazyk: čeština | Signatura: L 19249 | Chci jiné vydání

Publikace pojímá lidské tělo jako výsledek dynamické interakce geneticky daných tvarů s osobním emočním příběhem člověka.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Anatomie emocí

Další vydání

(1)

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Kniha je pokusem o propojení anatomie lidského těla s oblastí emocí. Keleman popisuje individuální podobu, tvar lidského těla jako výsledek dynamické interakce geneticky daných tvarů s osobním emočním příběhem člověka, jako pokračující proces, ve kterém jsou zapojeny i emoce, myšlenky, zkušenosti. První část knihy se zabývá vznikem a organizací lidského těla, jehož podoba je pozměňována osobní emoční historií, otisky lásky a zklamání, urážek a útoků, výzev i stresů. Druhá část knihy popisuje čtyři základní modely tělesné reakce na strádání - rigidita, zhuštění, oteklost, zborcení - ukazuje jak fungují a naznačuje možnosti změny. Životní výzvy a individuální odpověď na ně formují tělesný tvar, kterým člověk vyjadřuje pocity vzrušení, potřebu sebeprosazení, lásku, sexualitu, péči. Tyto pocity jsou základem mezilidských vztahů a možnosti života v lidské pospolitosti. Nakladatelská anotace.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíKELEMAN, Stanley
NázevAnatomie emocí
Podnázevstruktury lidské zkušenosti : [emoce a jejich vliv na lidské tělo]
AutorStanley Keleman ; [ilustrace Randall Goodall] ; [z anglického originálu přeložil Jan Lorenc]
PřekladatelLorenc, Jan
IlustrátorGoodall, Randall
VydáníVyd. 2
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelPortál
Rok vydání2013
Rozsah212 s.
Durata
Vybaveníil.
Rozměry23 cm
Počet stran212
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-262-0455-8
Cena319
Obsahová char. "OCH"L2a1
Obsah OCHuDuševní vývoj. Vědomí. Vývojová psychologie. Psychologie typů. Psychologie osobnosti. Psychické vlastnosti a schopnosti. Psychologie dětí a mládeže. Genialita. Nadání. Biopsychologie. Psychologická fyziologie. Čití. Smyslové vjemy (vnímání). Emocionalita. Mluvení, hluchota, čtení, psaní, kreslení.

Lístek

MARC
Náhledy
Anatomie emocíAnatomie emocí