Kniha

Agresivita a kriminalita školní mládeže

Vydání: Grada Publishing 2009 | Jazyk: čeština | Signatura: N 8153 | Chci jiné vydání

Projevy sociální patologie v chování dětí a mládeže: praktické rady pro širokou pedagogickou veřejnost i rodiče. Příručka.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Agresivita a kriminalita školní mládeže

Další vydání

(1)

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Příčinou zvýšené agresivity u jedince jsou jednak genetické příčiny, organické poškození mozku či nevhodná výchova. Autor definuje intenzitu a způsoby agrese spolu s příčinami zvýšeného výskytu agrese u dětí a mládeže. Zvládání a řešení agrese je přímo závislé na typu narušeného chování, diskutována je otázka trestu. Ve školním prostředí je nutné pro zvládnutí agrese žáků v některých případech formu trestu použít, je však nutné dodržet základní pravidla, za nichž bude trest s velkou pravděpodobností funkční: krátký interval mezi agresí a trestem, vysoká intenzita trestu, přesně definované chování, za něž je jedinec trestán, smysluplnost a jasné ohraničení trestu a ukládání trestu ve stavu bez emocí. Následuje výčet poruch chování související s agresivním chováním (ADHD - hyperaktivita s poruchou pozornosti, lhaní, krádeže, záškoláctví, útěky, toulky). Kapitola "Šikana jako varianta agresivního chování" šikanu charakterizuje a podává vysvětlení jejích vývojových stadií. Přílohy: přehled základních školských dokumentů a legislativních norem pro oblast prevence.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíMARTÍNEK, Zdeněk
NázevAgresivita a kriminalita školní mládeže
AutorZdeněk Martínek
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelGrada Publishing
Rok vydání2009
Rozsah152 s.
Durata
Vybaveníobr.
Rozměry21 cm
Počet stran152
Doprovodný materiál
Název edicePedagogika
Poznámka
ISBN978-80-247-2310-5
Cena229
Obsahová char. "OCH"N1a3
Obsah OCHuZákladní formy výchovy. Druhy výchovy: rozumová, mravní, náboženská, estetická, výtvarná, polytechnická, tělesná, společenská, občanská. Utváření a rozvoj osobnosti. Společenská výchova, společenské chování a takt. Pohlavní výchova. Otázky volby povolání. ODKAZ: Předškolní výchova viz N1b2

Lístek

MARC
Náhledy
Agresivita a kriminalita školní mládežeAgresivita a kriminalita školní mládeže