Kniha

Advanced Instrumental Methods of Chemical Analysis

Vydání: Academia 1993 | Jazyk: angličtina | Signatura: K 8365

Přehled nejnovějších typů přístrojů, zařízení a metod v oblasti analytické chemie.

Více informací...

Omlouváme se, tento titul je v Městské knihovně v Praze nedostupný.

Zkuste štěstí v dalších českých knihovnách a hledejte nedostupné tituly na www.knihovny.cz.

KONTAKTUJTE NÁS
Advanced Instrumental Methods of Chemical Analysis

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Analytická chemie je velmi významný aplikovaný vědní obor, který využívá poznatků ze všech oblastí chemie ale také z fyziky a dalších oborů. V laboratorním výzkumu i v průmyslové výrobě je nutné zjišťovat čistotu látek nebo přítomnost nejrůznějších příměsí. Analýza je stále více záležitostí přesných a složitých přístrojů, které využívají chemických nebo fyzikálních vlastností látek k měření i stopového množství dané sloučeniny. Kolektiv autorů v úvodu charakterizuje současný stav analytické chemie, uvádí pravidla přípravy vzorků a dále popisuje nejdůležitější metody moderní analytické chemie a principy, na kterých analytické přístroje pracují. Jednotlivé kapitoly jsou věnovány například polarografii, elektrometrii, iontově selektivním elektrodám, chromatografii, spektroskopii.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíCHURÁČEK, Jaroslav
NázevAdvanced Instrumental Methods of Chemical Analysis
AutorEd. Jaroslav Churáček ; [aut.] Petr Boček ...[a kol.] ; [překl.] Madeleine Štulíková
PřekladatelŠtulíková, Madeleine
Autor textuBoček, Petr
Vydání1.vyd
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelAcademia
Rok vydání1993
Rozsah486 s.
Durata
Vybaveníobr., tab.
Rozměry24 cm
Počet stran486
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN80-200-0424-6
Cena300
Obsahová char. "OCH"K4b
Obsah OCHuAnalytická chemie. Speciální analytické postupy. Analýza suchou a mokrou cestou. Odměrná analýza. Volumetrie. Titrimetrie. Konduktometrie. Elektroanalýza. Polarografie. Titrace. Stanovení pH. Analýza plynů a vody. Optické analytické metody. Spektrální, kolorimetrická a polarimetrická analýza. Fyzikálně-chemické analytické metody. Hmotová spektrografie. Chromatografie. Elektroforéza.

Lístek

MARC
Náhledy
Advanced Instrumental Methods of Chemical AnalysisAdvanced Instrumental Methods of Chemical AnalysisAdvanced Instrumental Methods of Chemical AnalysisAdvanced Instrumental Methods of Chemical AnalysisAdvanced Instrumental Methods of Chemical AnalysisAdvanced Instrumental Methods of Chemical AnalysisAdvanced Instrumental Methods of Chemical AnalysisAdvanced Instrumental Methods of Chemical AnalysisAdvanced Instrumental Methods of Chemical AnalysisAdvanced Instrumental Methods of Chemical Analysis