Kniha

Adiós, Španělsko

Vydání: Labyrint 2012 | Jazyk: čeština | Signatura: AA 69777

Novela "Adiós, Španělsko", jejíž děj se odehrává v období španělské občanské války ve třicátých letech minulého století, je zároveň závěrečným dílem významné české, německy píšící autorky.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Adiós, Španělsko

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Námět pro tento text čerpala Lenka Reinerová ze skutečných zážitků interbrigadistů, kteří ve třicátých letech minulého století opustili dosavadní způsob života a osobně se účastnili občanské války ve Španělsku. Zároveň autorka v této novele neustále zkoumá důvody, proč tito bojovníci odjeli riskovat svou existenci do vzdálené země, proč nezůstali lhostejní vůči osudům neznámých lidí a v mnoha případech byli dokonce dobrovolně rozhodnuti přinést ve jménu ideálů a nadějí nejvyšší oběti. Podobné otázky si klade i ústřední postava tohoto příběhu, kterou je zpočátku nerozhodný a váhavý, navíc i citově nevyrovnaný mladík Heinl s nepříliš ujasněnou představou o své budoucnosti. Později si však uvědomuje, že ve chvíli, kdy nastupuje zlo, které se může rozšířit po celém kontinentu a tím zasáhne i jeho rodnou zemi, je třeba mu čelit a postavit se proti němu všemi dostupnými prostředky. Kniha je doplněna komentovanými ukázkami ze "španělského deníku" autorčina manžela, lékaře Theodora Balka a zasvěcenou závěrečnou studií, zabývající se působením československých občanů v tomto krvavém konfliktu.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíREINEROVÁ, Lenka
NázevAdiós, Španělsko
AutorLenka Reinerová ; [z německého rukopisu přeložila Olga Walló] ; [ukázky z deníku vybrala, přeložila a komentářem opatřila Viera Glosiková]
PřekladatelWalló, Olga
Vydání1. vyd
Měřítko
Místo vydáníV Praze
Země vydáníČesko
NakladatelLabyrint
Rok vydání2012
Rozsah112 s.
Durata
Vybavenífaksim., il., fot.
Rozměry20 cm
Počet stran112
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-87260-25-8
Cena195
Obsahová char. "OCH"A1
Obsah OCHuBeletrie pro dospělé čtenáře a mládež v češtině.

Lístek

MARC