A co bigamie?
Vydání: Jiří Skála vlastním nákladem ve spoluprácí s nakladatelstvím Nová vlna Praha 2025 | Jazyk: čeština | Signatura: AA 114541
Humoristická novela z literární pozůstalosti Miroslava Skály, jejíž část se objevila již v autorově dříve vydané knize z počátku osmdesátých let „Uvěřitelné příhody doktora Papula".

Podrobnosti tohoto vydání
Obsah
Humorista Miroslav Skála napsal tuto novelu v době hluboké normalizace, všechna nakladatelství ji však tehdy odmítla vydat s odůvodněním, že nevhodně propaguje „život neslučitelný se socialistickou morálkou (příliš sexu)". Samotný příběh pak líčí patálie vědeckého pracovníka Ústavu mezilidských vztahů doktora Emila Machýčka, který je přistižen na pracovišti při nevěře. Jelikož se jedná o instituci výzkumného lékařství, napadne Machýčka vysvobodit se z nepříjemné situace tím, že v rámci vědeckého programu založí projekt BI, jenž by detailně a z praktického hlediska zkoumal vzorec M-M-M (manžel – manželka – milenec) a vyjádřil se zároveň k možnosti, zda by bigamie nemohla obstát jako základní komponent při novém uspořádání vztahů mezi mužem a ženou.
Popis | |
---|---|
Čtenářská kategorie | kniha |
Záhlaví | Skála, Miroslav |
Název | A co bigamie? |
Autor | Miroslav Skála |
Vydání | První vydání |
Měřítko | |
Místo vydání | Brno |
Země vydání | Česko |
Nakladatel | Jiří Skála vlastním nákladem ve spoluprácí s nakladatelstvím Nová vlna Praha |
Rok vydání | 2025 |
Rozsah | 95 stran |
Durata | |
Vybavení | ilustrace |
Rozměry | 21 cm |
Počet stran | 95 |
Doprovodný materiál | |
Poznámka | |
ISBN | 978-80-88343-98-1 |
Cena | 130 |
Obsahová char. "OCH" | A1 |
Obsah OCHu | Beletrie pro dospělé čtenáře a mládež v češtině. |
Lístek
MARC |
---|