Kniha

Náboženské poutě ve středověku a novověku

Vydání: Vyšehrad 2002 | Jazyk: čeština | Signatura: L 10533

Kniha pojednává o podstatě poutnictví v křesťanském západním světě a popisuje putování lidí podle biblických a pozdějších vzorů na svatá místa.

Více informací...


Získat Přidat na seznam
Náboženské poutě ve středověku a novověku

Podrobnosti tohoto vydání

Obsah

Rozbor významného evropského fenoménu, který tvořily křesťanské poutě na místa kultu biblických postav a význačných svatých. Kniha uvádí charakteristické detaily týkající se poutí od středověku do současnosti (poutní místa, motivace poutníků, přípravy, ubytování a pohostinnost, cíl a rozloučení). Pouť charakterizuje jako výraz zbožnosti a svobody a společenství poutníků přesahující národnostní, jazykové i kulturní hranice, vidí jako poutnickou "internacionálu" upevňující společné rysy Evropy (společná víra, jazyk liturgie, vliv na lidská sídla a dopravu, hospodářství a obchod, architekturu a umění). Pro své rozbory používá autor množství autentických historických pramenů a vizuálních dobových dokumentů a poznámek.

Popis
Čtenářská kategoriekniha
ZáhlavíOHLER, Norbert
NázevNáboženské poutě ve středověku a novověku
AutorNorbert Ohler ; [z něm. orig. přel. Vladimír Marek]
PřekladatelMarek, Vladimír
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníV Praze
Země vydáníČesko
NakladatelVyšehrad
Rok vydání2002
Rozsah229 s.
Durata
Vybavení42 obr.
Rozměry21 cm
Počet stran229
Doprovodný materiál
Název ediceKulturní historie
Poznámka
ISBN80-7021-510-0
Cena228
Obsahová char. "OCH"L6d
Obsah OCHuPraktická teologie. Bohoslužby. Liturgie. Svátosti. Rozjímání. Meditace. Modlitby. Zázraky. Relikvie. Stigmata. Náboženská literatura. Charismatické hnutí. Duchovní písně. Křesťanské umění a symbolika. Církevní předměty. Výzdoba kostelů. Poutě a poutní místa. Domácí pobožnosti.

Lístek

MARC
Náhledy
Náboženské poutě ve středověku a novověkuNáboženské poutě ve středověku a novověkuNáboženské poutě ve středověku a novověkuNáboženské poutě ve středověku a novověkuNáboženské poutě ve středověku a novověku