Pohádky paní Meluzíny

Sdílejte

Vladislav, Jan

VLADISLAV, Jan

Rok vydání: 1999

čtenářská kategorie: kniha, Jazyk: čeština, Signatura: AA 41967

  • kniha

0 hodnocení
0 komentářů

Ohodnoťte

Uložit

Přidávám do seznamu

Pro děti

Tato funkce je dostupná jen přihlášeným čtenářům.

Popis hodnocení

  • Pohádky paní Meluzíny

Velmi pěkné pohádky pro děti mladšího školního věku. Najdeme zde spíše pohádky méně známé, ale i ty, které děti určitě důvěrně znají.

Malý Vilík na vánočních prázdninách u babičky v lesovně onemocní, a tak mu babička každý den zapálí v krbu, aby byl v teple. Vilík má už být sice dávno v posteli, ale když on se hrozně rád dívá do hořících plamenů. Jednoho večera z krbu vyskočí malinkatá panenka a hned chce po Vilíkovi, aby jí vyprávěl nějakou pohádku. A tak si každý večer čtou pohádky. Když už je Vilík unaven a oči se mu klíží tak, že už nemůže číst, vypráví jim pohádky paní Meluzína z komína.

Čtenářská kategoriekniha
SignaturaAA 41967
Jazykčeština
ZáhlavíVLADISLAV, Jan
NázevPohádky paní Meluzíny
AutorVypravuje Jan Vladislav ; [il. Vlasta Baránková]
IlustrátorBaránková, Vlasta
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníV Brně
Země vydáníČesko
NakladatelAtlantis
Rok vydání1999
Rozsah170 s.
Durata
Vybavení
Rozměry20 cm
Počet stran170
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN80-7108-077-2
Cena198
Obsahová char. "OCH"A3
Obsah OCHuKnížky pro děti do deseti let v češtině.
Název pohádkyKaždému se to nestane; O Jankovi, Joskovi, Štěpánovi a krásné Simonce; Vilík dočetl a bylo ticho; O princi a stříbrném zajíčkovi; Když se Vilík ráno probudil; O statečném krejčíkovi a sedmi jednou ranou; Pohádka byla u konce; O šáhovi, vezírovi a dervišovi; Vilík pořád ještě nevěděl; O králi, který pletl rohože; Holčička ležela na hlavě medvědí kůže; O Josém a princezně Florabele; Vilík měl celý den trhání; O kocourovi v botách a ptačím králi; Holčičce se Vilíkovy pohádky líbily; O mládí bez stáří a životě bez smrti; Vilík byl nějaký ospalý; O čaroději s třemi železnými obručemi; Teprve když dočetl; O dvou bratřích a třech zrcadlech; Ráno přivítala babička; O spící princezně; Holčička z krbu ležela jako Šípková Růženka; O Fortunátovi a princezně Inii Dinii; Vilíkovi vrtalo hlavou; O stolečku, oslíčku a obušku v pytli; A pohádka byla zase u konce; O princezně a Zeleném rytíři; Dopoledne přinesl listonoš dopis; O Kásce a Zvířeti; Vilík sklapl knížku a pak se zvedl; O princi Jeníkovi a Muži z kvítí; Vilík počítal na prstech dny; O vojáčkovi a lampě se zeleným světlem; Po medvědí kůži pochodoval vojáček; O Jednozubce, Dvojzubce a sultánovu synovi; Byla sobota odpoledne; O Popelce a skleněném střevíčku; Růže od holčičky voněla; O dřevorubci a dračí princezně; Ráno našel Vilík ve své knížce slisovanou růži

Mohlo by se vám líbit

Nové knihy, hudba, novinky, trháky, bestsellery a oblíbené výpůjčky.Přihlaste se

Neznáte heslo?SSL zabezpečeno

Vyhledávání

x

| en