Nejmodernější retro

Sdílejte

Razím, Daniel

RAZÍM, Daniel

Rok vydání: 2013

čtenářská kategorie: kniha, Jazyk: čeština, Signatura: B 22473

  • kniha

0 hodnocení
0 komentářů

Ohodnoťte

Uložit

Přidávám do seznamu

Pro děti

Tato funkce je dostupná jen přihlášeným čtenářům.

Popis hodnocení

Básnická sbírka mladého autora obsahuje verše, které se především zamýšlejí nad myšlenkovým stavem současné společnosti.

V podtitulu označuje Daniel Razím svou sbírku jako "1. českou fairtradovou biopoesii", z čehož lze usoudit, že jeho básně v sobě ponesou konkrétní poselství či poslání, inspirované uvedenými termíny. Patrně i z tohoto důvodu se autorovy verše pohybují v různých prostředích, zaznívají tu pařížské ozvěny, krkonošské motivy nebo atmosféra istanbulských tržišť a uliček. Tady všude hledá Razím "retro" minulosti, které ovšem spojuje s přítomným časem. Navíc se pokouší nacházet toto dobové prolínání s pokorou a tolerancí, s možnostmi vstřícného dialogu, jenž se objevuje zvláště v lyrických pasážích, nakonec i se spravedlivým, jakýmsi "fairtradovým" odstupem, s nímž hodnotí současné i dávné situace či duchovní společenské procesy, které se snaží poznat a pochopit. Kniha je doprovázena fotokolážemi a vytištěna v netradiční typografické úpravě, jejímž přičiněním dostávají jednotlivé verše i patinu grafické osobitosti.

Čtenářská kategoriekniha
SignaturaB 22473
Jazykčeština
ZáhlavíRAZÍM, Daniel
NázevNejmodernější retro
Podnázev1. česká fairtradová biopoesie
AutorDaniel Razím
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelJalna
Rok vydání2013
Rozsah55 s.
Durata
Vybaveníil.
Rozměry26 cm
Počet stran55
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN978-80-86396-72-9
Cena160
Obsahová char. "OCH"B2
Obsah OCHuPoezie v češtině pro dospělé, mládež a starší děti.
Název básněSpící Marc Chagall; Pod dávnou reklamou Cacao Orion; Portrét Paříže; Svatební píseň z Krkonoš; Předehra k nevěře; Zavytí posledního vlka; Genius loci; Ve vilové čtvrti; Za dveřmi 13. komnaty; Podivuhodné souvislosti; Zakletá Stromovka; Podzimní noc na Petříně; Dech zvířat; Bílý půlměsíc nad Evropou; Pověst o městě Mostu; Praha na rozhraní podzimu a zimy; Návštěva u příbuzných; Vánoční; Za dlouhých zimních večerů; Epilog

Mohlo by se vám líbit

Nové knihy, hudba, novinky, trháky, bestsellery a oblíbené výpůjčky.Přihlaste se

Neznáte heslo?SSL zabezpečeno

Vyhledávání

x

Knihovna 2020

Téma měsíce
Knihovna 2020

| en