Mapa Anny

Sdílejte

Šindelka, Marek

ŠINDELKA, Marek

Rok vydání: 2014

čtenářská kategorie: kniha, Jazyk: čeština, Signatura: AA 74969

  • kniha

2 hodnocení
0 komentářů

Ohodnoťte

Uložit

Přidávám do seznamu

Pro děti

Tato funkce je dostupná jen přihlášeným čtenářům.

Popis hodnocení

Sbírka povídek uznávaného mladého autora se nápaditým způsobem věnuje neveselým zákrutům partnerských i jiných vztahů v povrchním a neurotickém světě kolem nás.

Soubor povídek, které díky jemným dějovým spojnicím působí jako výřezy z rozsáhlejšího příběhu více propojených postav, je především neveselou kronikou vznikajících, zanikajících i promarněných vztahů. Vztahy ale nejsou jediným námětem Šindelkových pozorování - ve frustrujících proměnách partnerských konstelací se především odráží hlubší tíseň zranitelného jedince ve světě plném povrchu, předstírání a předem daných společenských očekávání. Svou úzkost si pak postavy projektují do svých partnerů a poměrů k nim. Jakousi osu povídkového souboru tvoří titulní text, s jehož hrdinkou Annou má valná většina ostatních dějů a postav nějakou spojitost. Celek pak vytváří jakousi neradostnou mapu světa, v němž je i přes absenci existenčních starostí stále těžší skutečně žít. Autor mistrně pracuje se stylem, vytváří napětí v minimalistických situacích, charakterizuje typické vidění světa u jednotlivých postav. Klade důraz na drobné tělesné jevy, čímž působivě zdůrazňuje křehkost svých hrdinů, a často jim nechává náznak východiska, které může být právě tak nadějí jako pouhou iluzí či setrvačností. Dvě z povídek vyšly už samostatně ve dřívějších antologiích.

Čtenářská kategoriekniha
SignaturaAA 74969
Jazykčeština
ZáhlavíŠINDELKA, Marek
NázevMapa Anny
AutorMarek Šindelka
VydáníVyd. 1
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelEuromedia Group - Odeon
Rok vydání2014
Rozsah126 s.
Durata
Vybavení
Rozměry21 cm
Počet stran126
Doprovodný materiál
Název ediceČeská řada ;
Poznámka
ISBN978-80-207-1577-7
Cena199
Obsahová char. "OCH"A1
Obsah OCHuBeletrie pro dospělé čtenáře a mládež v češtině.
Název dílčí částiPředstavení začíná --; Ulita --; Reality --; Kopie --; Štafeta --; Příliš těžké zbraně --; Mapa Anny --; Dukla, Darkov, Salm --; Architekt --; Růst krystalu

Obsah v PDF
Prohlédněte si obsah v PDF.

Mohlo by se vám líbit

Nové knihy, hudba, novinky, trháky, bestsellery a oblíbené výpůjčky.Přihlaste se

Neznáte heslo?SSL zabezpečeno

Vyhledávání

x

| en