Figury, figurace, figuranti a figuríny

Sdílejte

PAYNE, Petr

Rok vydání: 2005

čtenářská kategorie: kniha, Jazyk: čeština, Signatura: AA 49871

  • kniha

0 hodnocení
0 komentářů

Ohodnoťte

Uložit

Přidávám do seznamu

Pro děti

Tato funkce je dostupná jen přihlášeným čtenářům.

Popis hodnocení

  • Figury, figurace, figuranti a figuríny

Soubor krátkých, jazykově vynalézavých reflexivních próz a povídek vychází již jako sedmá prozaická kniha bývalého evangelického faráře.

Zvláštní, formálně charakteristické prózy reflektují sice vnější svět, ale vracejí se do autorova nitra, do oblastí podivné deziluze a osamění. Meditativní monology, sebezpytné pasáže a filozoficky laděné úvahy střídají záběry reálného současného života v dramatických dějových fragmentech. Vnitřní tíseň a obava z neznámého u autora samotného i jeho hrdinů jim nedovoluje nalézt klíč k vlastní identitě a neumožňuje vyjádřit smyslupný vztah k okolí a životu. Vyzněním většiny textů je bezútěšný pocit existence směřující ke zmaru v nekonečné řadě vzletů a pádů, proti němuž je jen chabou obranou snaha o prožitek metafyzických kvalit, pro autora zásadní otázka smyslu života a lidské svobody.

Čtenářská kategoriekniha
SignaturaAA 49871
Jazykčeština
ZáhlavíPAYNE, Petr
NázevFigury, figurace, figuranti a figuríny
IlustrátorMachat, Michal
Autor textuPayne, Petr
Vydání
Měřítko
Místo vydáníPraha
Země vydáníČesko
NakladatelMedard
Rok vydání2005
Rozsah110 s.
Durata
Vybavení
Rozměry24 cm
Počet stran110
Doprovodný materiál
Poznámka
ISBN80-902493-6-1
Cena263
Obsahová char. "OCH"A1
Obsah OCHuBeletrie pro dospělé čtenáře a mládež v češtině.
Název povídkyV továrně na život; Faux pas; Dopis zemřelému; Lodivodi; Na druhém břehu; Už chvíli nevím; Svízelná pouť; Traktát o identitě; Znovuzrození; Životní zkratka; Dutina; Vernisáž; Aukce; Krvavá svatba; Můj mistr; Zbabělost; Smrt Samsonova; Mezi domy; Prvoplánová krátkodechost na poli umění; Francouzská třítažka; Událost roku; Sedmnáct metrů pod zemí; Bezejmennost; Alzheimerovy knihovny; Muž, který se štítil sám sebe; Poledna; Kraví zvonce; Všeobecná pozorování; Íránská apokalypsa; Notebook; Lumiere noire; Nejistota všeho poznání; Zajatci; Černá italská noc; Autonomie; Creuz; Konfigurace - dramolet; Úryvek z korespondence

Mohlo by se vám líbit

Nové knihy, hudba, novinky, trháky, bestsellery a oblíbené výpůjčky.Přihlaste se

Neznáte heslo?SSL zabezpečeno

Vyhledávání

x

| en